Tagasi

Beebiga reisile? Nõuanded ja nipid

 

Üksi võib ju minna reisile kasvõi kaks kätt taskus, aga et beebiga reis kulgeks sujuvalt, on hea mõelda paar sammu ette.

SIHTKOHT
Kui see on alles esimene lennureis beebiga, siis kui on võimalik valida, võiks esialgu sihtkoht jääda pigem otselennuga valikusse - nt AÜE (just Riiast), Türgi, Egiptus ja Kanaari saared on mõned sellised sihtkohad, kuhu lend ei ole liiga pikk, aga samas saab kiirelt sooja ja mitte liiga palavasse kliimasse (suve poole tasub pigem juba Euroopa sihtriike vaadata). Liiga palava kliimaga sihtkoht ei pruugi esimeseks reisiks hea olla, kuna suur palavus on beebile harjumatu, rikub unerütmi ning võib juhtuda, et reis tiirleb selle ümber, kuidas beebile jahutust pakkuda.

LENDAMINE
Ükskõik milline sihtkoht valituks osutus, siis beebiga lennureisi mugavamaks kulgemiseks tuleks lennufirmalt või reisikorraldajalt uurida, kas lennukis on olemas ka baby bassinet ehk lennuvoodi lapsele. Juhul kui on, siis tasuks see igal juhul broneerida (pikkadel lennureisidel on see tihti olemas). Lühemate lendude puhul ei pruugi lennukil seda võimalust olla - sellisel juhul soovitaks:

  1. Varakult broneerida istekohad, kus oleks lapsega toimetamine võimalikult mugav. Nt valida istekoht võimalikult lennuki esiosasse ja tualettruumide lähedale, et lennuki peale tulek ja mahaminek oleks võimalikult lühike ning et mähkmete vahetuseks saaks kiirelt tualetti kasutada.
  2. Võtta kaasa kaasaskantav beebipesa - üks populaarsemaid on Najell sleepcarrier, millel on tugev põhi ning tagab mugavama lennureisi nii beebile kui iseendale. Selle saab ilusti asetada nt klapplauale ja ehk õnnestub endalgi reisi ajal sedasi veidi und saada.  

Beebi söögiaeg on mõistlik planeerida nii õhkutõusu kui maandumise ajale, et beebil kõrvad lukku ei läheks. Kui lennukimüra siiski beebit ehmatab ja ta ei ole nõus sööma, võiks igaks juhuks lutt kohe käepärast olla. Mõni beebi on mürale väga tundlik, seega kaasas võiksid olla ka mürasummutavad kõrvaklapid. Lennuki tualetis on klapp-mähkimislaud olemas, kuid see on väga kõva - pehmenduseks võiks kaasas olla kaasaskantav mähkimisalus, et beebil seljaalust pehmendada ja lisaks ka ühekordsed mähkimisalused.

Asendamatud abilised on reisil muidugi kergkäru ja transpordikott kärule. Kergkäru saab üldiselt ära anda täpselt enne lennukile minekut ehk boardingu ajal. Mõni lennufirma annab kergkäru kohe peale maandumist tagasi, aga mõni alles pagasilindil - seda tasub kindlasti lennumeeskonnalt uurida kui käru ära annad. Meie kasutasime lennujaamas kergkäru ja Najell sleepcarrieri kombot, ehk kergkäru oli täislamavas asendis ning Najelli pesa selle peal. Lennuki peale minnes tõstsin magava beebi koos Najelli pesaga kärust välja ning abikaasa pani käru kokku ja transpordikotti ning andis boardingu ajal ära. Meie saime käru tagasi alles pagasilindilt ning suur õnn, et transpordikott selle ümber oli, sest transpordikott oli nii kohutavalt määrdunud, et ei taha teadagi, milline see käru ilma selleta oleks olnud.

PÄIKE
Kui reisida väikese beebiga päikselisse kohta, siis tuleb kindlasti mõelda sellele, kuidas beebi õrna nahka päikese eest kaitsta. Beebiga päikese käes tasuks viibida kellaaegadel, kui UV intensiivsus on madalam ning päikese käes viibides kasutada beebidele mõeldud SPF50 kaitsega päikesekreemi ning UPF kaitsega ujumisriideid ja mütsi. Meie beebile meeldis väga kanda ka päikeseprille, kuna valgus oli väga ere ning näha oli, et päikeseprillid muutsid tal olemise kohe mugavamaks. Peale päikese käes viibimist tasuks beebit kreemitada päevitusjärgse aaloe geeli või kreemiga, kusjuures seda ei kulu mitte ainult beebile, vaid tõenäoliselt kogu perele!    

UJUMINE
Lisaks UPF kaitsega ujumisriietele ja mütsile võta reisile kaasa ka ujumismähkmed - neid on müügil nii ühekordseid kui ka korduvkasutatavaid. Meil endal olid kaasas korduvkasutatavad ja need kuivasid igaks järgmiseks ujumiskorraks alati kiirelt ära. Et beebi saaks peale basseinist tulekut kohe sooja, kulub ära ka mõni mõnus kapuutsiga rannapontšo/rannarätik.

TOIT

Euroopast kusagile sooja riiki reisides tasub ikka arvestada, et seal on bakteriaalsus veidi teine ning õrnema seedimisega inimesel võib see vaevuseid põhjustada. Kui beebi on rinnapiimal, siis tema pärast eriti muretsema ei pea. Aga igaks juhuks võiksid beebile sobivad probiootikumid siiski kaasa olla. Samuti tasub võtta ka endale probiootikumid kaasa ja ise teha enne reisi seedimise tugevdamiseks ka probiootikumikuur. Kui bakteriaalne tasakaal hakkab seedimises paigast nihkuma, siis probiootikum on hea kiire abiline.

BEEBIAPTEEK
Otseselt mitte osa beebiapteegist, kuid sellest veelgi olulisem on reisikindlustus ja võtta see igaks juhuks väljaprinditud kujul kaasa. Lisaks päikesekreemile, kehakreemile, mähkmekreemile jm tavapärastele hügieenitoodetele tuleks mõelda ka näiteks hammaste tulekule, mähkmehaudumusele, palavikule, hingamisteede- ja kõhuhaigustele. Kõik need probleemid on sellised, mis ei hüüa tulles ja mille puhul Euroopast välja reisides ei tahaks jääda kohalikule apteegile lootma. Kuna tõenäoliselt on nende probleemidega tegelemiseks koduses beebiapteegis enamus asjad nagunii olemas, siis ei ole suur vaev need ka igaks juhuks reisile kaasa võtta. Nt meil oli ka inhalaator kaasas ja kuigi ma väga lootsin, et seda kasutama ei pea, siis väikese köha beebi siiski lennuki konditsioneerist sai ning inhalaator oli kasutusel meil juba 1. reisipäeval ning aitas kiirelt hingamisteed pehmemaks saada. Kogu meie beebiapteegi nimekirja leiad postituse lõpust.

 Lisaks eelmainitule:

  • Soovitaks kaasa võtta ka beebimonitori - see tegi hotellis olemise väga mugavaks olukordades, kus beebil oli pikem uneaeg. Siis saime ise siiski toa läheduses basseini ääres päikest ja kokteile nautida ja samal ajal beebit monitorist jälgida. Meil oli kaasas Wifisse ühenduv beebimonitor (Philips Avent), et ei peaks muretsema leviulatuse pärast. Kaamera ühendasime hotelli wifisse ja telefonist saime kaamerapilti jälgida.
  • Sõltuvalt kohalikust kultuurist, aga hea nipp on jätta nt Egiptuses ja Türgis basseinipoistele tippi, et saada basseini ääres hea koht. Me nt andsime esimesel päeval basseinipoistele 20$ tippi ja terveks nädalaks oli meil basseini ääres mõnus varjuline koht alati broneeritud.
  • Pastakas kindlasti käsipagasi kotti kaasa! Nt Egiptuses oli tarvis turistiviisa jaoks pabereid täita, kuid pastakas selle jaoks pidi endal kaasas olema.
     

Mida teeks järgmine kord beebiga reisides teistmoodi?

Võtaks kaasa kergkäru, mis käib käsipagasi mõõtu kokku. Sel korral oli meil kaasas veidi suurem kergkärgu, mis käsipagasisse ei mahtunud ja pidime selle boardingu ajal ära andma ning kätte saime alles peale maandumist pagasilindilt. Aga tegelikult kärust tundsin suurt puudust juba kohe peale maandumist, kuna väga ebamugav oli täita pabereid ja seista passikontrolli järjekorras sedasi, et käes on nii beebi kui ka hunnik käsipagasikotte. Käsipagasi mõõtu käiv kergkäru oleks selle osa reisist oluliselt kergemaks teinud.

Siit leiad ka reisitarvete listi, mida Helena oma puhkusereisiks pakkimisel kasutas:



KAS TEADSID, et Tuusik.ee valikus on olemas beebi/väikelapse sõbralikud hotellid, kus ees on ootamas kõikvajalikud mugavused (nt. mõnes isegi beebimonitor) murevabaks puhkusereisiks? Küsi pakkumist info@tuusik.ee

Reisipakkumisi saad vaadata ka SIIT